By P Web Design Company

تماس با ما

آدرس: تهران، ضلع جنوبی چهار راه ولیعصر ، کوچه پرتوی، پلاک 16
تلفن تماس: 02166462295
فکس : 
02166497721

تصاویر کلاس

حاضرین در سایت

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خواب و شناسایی شخصیت

Sleep and identify characters
دانشمندان معتقدند که موقعیت بدن در حال فرورفتن به خواب، سرنخ مهمی درباره شخصیت فرد به دست می دهد. پروفسور کریس ایدزیکوسکی مدیر موسسه خدمات ارزیابی و مشاوره خواب" شش حالت عمومی تر موقعیت بدن در خواب را بررسی کرده اند و متوجه شدند هر یک از این حالات به گروه شخصیتی ارتباط دارد.

حالتهای که دکتر ایدزیکوسکی در مورد 1000 نفر مطالعه کرده به شرح زیر است :

جنینی (41% ):
کسانی که به هنگام خواب از بغل چمباتمه می زنند، افرادی در ظاهر سرسخت اما قلبا حساس توصیف می شوند. عمومی ترین حالت خوابیدن که تعداد زنان در این مدل خوابیدن بیش از دوبرابر مردان است

خوابیدن رو به پهلو (15% ):

دراز کشیدن روی یک طرف بدن در حالی که دوبازو نیز به موازات بدن راست شده باشند. این گروه افرادی ساده گیر و اجتماعی هستند که مایلند خود را قاطی جمع کنند و به بیگانگان اعتماد می کنند با این حال ممکن است زودباور باشند.

خوابیدن رو به پهلو با دستان باز ( 13%) :

گفته می شود کسانی که رو به پهلو می خوابند و هر دو دست خود را به طرف مقابل باز می کنند شخصیت باز و گشاده ای دارند اما می توانند مظنون و بدبین باشند. در تصمیم گیری ها کند هستند، اما زمانی که تصمیمی گرفتند بعید است از ان برگردند.

خوابیدن به پشت با دستان بسته (8% ) :

کسانی که به پشت می خوابند در حالیکه دستانشان به پهلوها چسبیده معمولاً افرادی ساکت و خوددار هستند. از هیاهو می پرهیزند، اما برای خود و دیگران معیارهای برجسته می گزینند.


خوابیدن روی شکم (7%) :

کسانی که رو به تشک می خوابند در حالی که با دستهایشان بالش را بغل کرده و سر را به یک طرف برگردانده اند، اغلب آدمهایی خوش معاشرت و جسور هستند اما در عین حال می توانند عصبی و زودرنج باشند و از انتقاد یا شرایط دشوار خوششان نمی آید.


خوابیدن به روی پشت با دستان باز ( 5%) :

کسانی که به پشت می خوابند و دستهای خود را باز می گذراند دوستان خوبی می یابند چون همیشه آماده گوش سپردن به دیگران و دراز کردن دست یاری هستند. این گروه معمولا علاقه ندارند در مرکز توجه باشند.
باقی کسانی که در این مطالعه شرکت کردند گفتند موقع به خواب رفتم حالت ثابتی ندارند یا از آن بی خبرند.
سایر نتایج این آزمایش :
حالت رو به تشک برای هضم غذا مفید است در حالی که حالت رو به پشت با دستان باز یا بسته احتمالاً بیشتر از سایر حالات به خرناس و خواب بد منجر می شود.
افراد معمولاً حالت خواب خود را عوض نمی کنند. تنها 5 درصد گفتند هر شب در حالت مختلفی به خواب می روند.
یک دهم افراد نیز مایلند به هنگام خواب تمام بدن را با پتو بپوشانند.

طراحی سايت و بهينه سازي توسط شرکت توسعه نسل وب